גני אביב   אינפו-אתר     עיר לוד     ישראל   

aviv7.co.il - מדריך אזורי לדיירים בגני אביב

לוד גטו רמת אשכול 2004
מונולוג תושבי המקום. אנו תושבי רמת אשכול שהוא חלקו הצפוני של העיר לוד. השכונה הוקמה בשנת ה-70 על מנת ליישוב עולים מחבר העמים ואכן העלייה הגדולה הראשונה מברה''מ אכלסה את כל השכונה ב- 100% תושבים יהודים

  במשך שני עשורים, 25 השנים האחרוננות העיר לוד בכלל ושכונת רמת אשכול בפרט עברה טלטלה עזה כתוצאה מקהות חושים, מטמטום, מאי הבנת הנולד ובגלל ההנהגה שאינה מתאימה. אין קברניט לספינה) העכברים חוגגים (ולכן עד היום כתוצאה מאיבוד שליטה המצב הקיים לצערנו מראה על 90% תושבי השכונה שהם ערבים ורק 10% מתושביה הנותרים הם יהודים בשכונה שהפכו לגיהינום ממש, למשל:
 ! 1. איכות חיים של היהודדים וביטחונם האישי שנפגעים  כתוצאה מזריקת אבנים על הזקנים כהרגל קבוע של הילדים הערבים. מנוחת צהריים היא לא פונקציה באזורינו שהרי גם אם מבקשים מהילדים הערבים שקט בצהריים הם מחזירים תשובה לבקשה בדרכם הקבועה, זריקת אבנים ופיציצים שנובעים מנפצים שמחזיקים הערבים שלא רק ב שעות הצהריים אלא במשך כל היום והלילה.
 ! 2. בנוסף לנ''ל הם גם שורפים רכבים, גונבים מנפצים שמשות של יהודים, ועוד חבלות זדוניות ברכבים של יהודים מעצם היותם רכוש יהודי.
 ! 3. בעיה נוספת וחמורה אף היא בעיית הסמים: בכל מקום בשכונה מתבצעת מכירה סמים חופשית של כל סוגי הסמים לנרקומנים מכל הארץ. יש במקום פיל לבן שמשמש כהוסטל לאכלוס כל הנרקומנים.
 ! 4. ניקיון השכונה: מתחת לכל ביקורת!!! תושבים משלמים מיסים לעירייה ומה מקבלים בתמורה?
זבל בכל מקום, שכונה מטונפת, אין תאורה, עכברושים בכל מקום בגודל של חתולים,זרימת מי ביוב בלתי פוסקת ברחובות שכתוצאה ממנה מקוואות מים עומדים וגורמים לריבוי יתושים וזבובים מסוכנים הגורמים למחלות. לאור הדברים והמאורעות הנאמרים לעיל:הייתכן שבמדינה דמוקרטית במאה העשרים ואחת בני אדמ   יגורו באורח חיים כנ''ל בכל יום ויום, כשהזכות לחיים עדיין חלק מזכויות החובה המגיעות לכולנו כאזרחים במדינה זו?
האם אפשר לשמוע דברים כאילו ולהישאר מאופקים למצב הקיים?
בתיקווה  וציפייה לאיכות חיים טובה יותר ולמען עתיד טוב יותר לילדינו שהן החלק המכריע בעתיד מדינה זו. וועד תושבי השכונה
לוד עצרת  המחאה
  ב 1  בדצמבר 2004 התקימה עצרת  ליד עירית לוד. מתגודדים התנגדו  רעיון של אמיל חדד על תרנספר היהודים מהשכונת רמת אשכול בלוד.
העצרת נערכה תחת חסות של מפלגת ישראל ביתנו.
 ראש העיר בני רגב וגם דוברו יורם בן ארוש, הופיעו לפני המתאספים ובלי להגיד אף מילה אחת עזבו את עצרת.
 
    עמודים:      3  2   1
רמת אשכול כמוקד משיכה לתיירות משלושת הדתות

בעקבות פנייה של נציגי ישראל ביתנו בלוד נענע ח''כ יורי שטרן יו''ר ועדת הפנים בכנסת, וקיים דיון בנושא ''תוכנית חדד'' שכזדכור בראיון לדני ז'ק חשף את רצונו לפנות את רמת אשכול מתושביה היהודים. לדיון הגיעו נציגי ישראל ביתנו תושבי השכונה חברי מועצת העיר לוד, נציגי ''התנועה האסלאמית'', וכן נציג משרד רוה''ם.

רב בית הכנסת שמואל טרבלסי, גולל בפני חברי הועדה את מסכת ההטרדות שהאוחלוסייה היהודית סובלת, חילול בית הכנסת ויידוי אבנים על מתפללים, ואמר: '' כשאני שואל את תלמידי בי''ס, למה אתם הולכים בלי כיפה עונים שילדים ערבים מרביצים להם כשהם עם כיפה''

רמת אשכול נבנתה בשנות השבעים ואוכלסה בעולים חדשים והיום הגיעה למצב שרק כעשרה אחוז יהודים נותרו בשכונה וס ובלים מהטרדות מצד שכניהם במטרה להבריחם כך מאמינים רוב התושבים.נציגים הערבים השמיעו סיסמאות אופייניות לדיונים כאלה  והאשימו את הקורבנות מרמת אשכול בגזענות.

מנדי ספדי, הציג גם בערוץ הכנסת וגם בדייון הוועדה תוכנית חלופית לתוכנית חדד,שזכתה להגדדרה '' תוכנית אמיצה'', התוכנית התייחסה באופן מפורט לכמה היבטים שעשויים להציל את רמת אשכול מהמשך הידרדרות, כגון תמיכה ותיגבור לתושבים היהודים בעיקר באוכלוסייה חזקה וצעירה, פתיחה מוסדות החינוך והפנאי שנסגרו ואימוץ פעולת החייאה לפעילויות הקהילתיות, שבוצע בהם המתת חסד ע''י העירייה כגון בי''ס ויצמן ומתנ''ס שיקגו, פיתוח ושימור אתרי התיירות שמתרכזים ברמת אשכו ל וסביבתה, והפיכת האזור למוקד משיכה לתיירות משלושת הדתות, דבר שיוסיף ליוקרה של השכונה  שתהפוך למוקד משיכה לאוכלוסיה חזקה, וכן בתחום הביטחון האישי מוצע טיפול שיטור נקודתי והגברת הפעילות המשטרתית במקום .אנחנו משקיעם מאמצים רבים כדי למצוא פתרונות עם העיר, ויסייעו לעיר להינצל מההידרדרות של השנים האחרונות אך לצערי ראש העיר מתעלם מכל הגורמים החיוביים בעיר ולא מצליח להתעלות על האמוציות. 

נציג של האופוזיציה רוגיה סיטבון הציג את הכשלים שמאפיינים את ניהול העיר: ''לוד לא רחוקה להפוך כולה לרמת אשכול אם יימשך הניהול הקיים בעיר, צר לי שבמקום לעמוד מול הבעיה, לזהות אותה ולהילחם בה הם מעדיפים לברוח ומה חן על חילוברמת אשקול  של תקותקופת ממלוקים יהיהי בסוף, היום בורחים מרמת אשכול מחר יברחו מהחשמונאית וכך יברחו מכל העיר''.

ראש העיר כמנהגו בכל הדיונים והעצרות שמשתתף בהם העיד על רמת האופטימיות שלו ועל הצמיחוה בעיר (שאל אחד הנוכחים אם הוא מדבר על לוד) ראש העיר כפר בטענות התושבים התושבים היהודים על ההטרדות וההזנחה בשכונה, אך כמנהגו לא התייחס לגוף הבעיה ולא הציג פתרונות לבעיות השכונה ותושביה.

  נציג משרד רוה''ם עו''ד גיא בר נתן אמר שתוכנית חדד אינה מוכרת לממשרד ראש הממשלה ולא שמע עליה קודם לכן, והצהיר שעמדת משרד ראש הממשלה מתנגדת לתוכנית כזו אם היא קיימת, והביע נכונות להיפגש עם תושבי השכונה ולשמוע את בעיותיהם ולנסות למצוא להם פתרונות, כמו כן נציג משרד השיכון הודיע שלא שמעו על תוכנית חדד קודם לכן.

יו''ר הוועדה ח''כ יורי שטרן סיכם את הישיבה באומרו: '' אני מאמין שיש נכונות מצד התושבים לסייע במציאת פתרונות ענייניים לרמת אשכול, תשתפו פעולה איתם ותיעזרו בהם למען העיר מונחת בפנינו תוכניתו של מנדי ספדי שיכולה להנחות דרך פעולה מקצועית בראיה עניינית, גם לנציג משרד ראש הממשלה אני מציע לשתף פעולה באימוץ פתרונות והצעת פתרונות נוספים ויישומם בשטח, אך בשום אופן לא לעשות לתושבי שכונת רמת אשכול טרנספר, תנסו לחזק אותם במקום להחלישם, ואני מציע לחבריי לוועדה יחד עם נציגי משרדי ממשלה להגיע לביקור פתע בכרמת אשול ללא התראה מוקדמת לבחון את מצב השכונה ללא הכנות קוסמטיות, ונראה איך הם מעבירים את היום יום.
מאת: יעקוב ברשקוב. 06.12.04 גל-שבע
 
 מה קורה אצלנו
דף הבית
פורום
עיר לוד
  גני אביב
לוח זמנים - אוטובוסים
מפת השכונה
שמות הרחובות
סיקור כללי
סיכסוכים
בנייה
חדשות
 שרותי קהילה
נדל"ן בגני אביב
עורכי דין
תעסוקה
דואר
טיפולי יופי
שרותי רכב
בי"ס לנהיגה
בעלי מקצוע
חנויות
 פנאי ובידור
תיירות ונופש
חוגים ומועדונים
ספּוֹרט
בעלי חים בביתם
גלריית תמונות
 ילדים ןחינוך
גני ילדים
בתי ספר
עזרה בלימודים
  בריאות ורפואה
קופות חולים
רפואת שיניים
טיפולים
רפואה משלימה
לוח זמנים אוטובוס
רכבת ישראל
  נמל תעופה
ע"ש בן גוריון
  קישור
תמיחה וחברות
צרו קשר עמנו

דף הבית • לוח מודעות • גני אביב • נדל''ן • רפואה • ספורט • פורום